$show[vbsec2]
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Citroen C5 czy Mercedes E320?

Auto
    Fiat Brava

Domyślnie Citroen C5 czy Mercedes E320?

Witam, nadszedl czas zmiany auta . Rodzine nasza interesuje autko za 20tys, max 25tys. Rocznik przynajmniej 1999. Jezeli chodzi o wyposażenie to nie mamy jakis super wymagan. Rodzinka nasza liczy 4 osoby, wiec autko nie moze byc male. Przede wszystkim musi bys wygodne, by nie byly odczuwalne dziury i takie tam jak to ma miejsce we fiatach. Po dluzyszych poszukiwaniach mamy chec kupna Mercedesa E320 lub Citroena C5, takiego jak ten: http://allegro.pl/show_item.php?item=467043543 . Prosze o opinie na temat tych aut, lub doradzcie jakie inne modele byscie polecali? Nigdy nie mielismy stycznosci z Mercami, a citroena mielismy- ZX, jednak ze byl powypadkowy, to czesto byly z nim problemy. Czytalem opinie ze Mercedesy nie sa szczegolnie awaryjne ale nie sa ekonomiczne, za to cytrynki mniej pala ale czesto sie psuje zawieszenie i elektronika. Jest to prawda czy mit? Pozdrawiam.

redaktor autoGALERII Awatar Dj Brabus
    Auto
    2005 Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD Limited

Domyślnie

Niestety prawda - Citroen C5 (model przed FL, a więc taki jaki Cię interesuje) ma problemy z elektroniką zawieszenia. Z trwałością pompy hydraulicznej też nie jest najlepiej. Silniki 2.0 HDI cierpią natomiast na nadwrażliwość na paliwo (sprawdź pompę wtryskową i wtryski), benzynowe natomiast 1.8 i 2.0 w wypadku zagazowania wymagają wymiany plastikowego kolektora ssącego na aluminiowy. Jeśli już chcesz wygodnego Francuza, polecam Ci model Peugeot 406 - ma klasyczne, bezawaryjne zawieszenie. Poza tym jest komfortowy i nie ma żadnych problemów z dostępnością części używanych (z C5 może ten problem się pojawić).
    Grzegorz Skarbek
    redaktor autoGALERII

Pan Bóg zabiera człowieka wtedy, gdy widzi, że zasłużył sobie na niebo...

NO SACRIFICE, NO VICTORY

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Wejdź jeszcze na http://www.lanciateam.pl/samochody/1/1/2/
    Bierzcie Lybrę, najlepiej w kombiku, w normalnym wyposażeniu ma to co C5 i Merc na wypasach.

Co do Lancia Team - oni mają co prawda drożej niż znajdziesz na allegro czy w komisach ale oni robią samochód, do którego nie wkładasz NIC. Dodatkowo dają Ci gwarancję na swoje samochody oraz oczywiście na części które wymieniają przed sprzedażą.
    Coś za coś - średnio o 15-20% wyższe ceny niż gdzie indziej. Dodatkowo, odkupują samochody od swoich klientów.

Awatar vipek
    Auto
    EJ9 D14Z2

Domyślnie

Z tego co wiem to w pierwszych C5 były faktycznie problemy z elektronika i zawieszeniem hydro-pneumatycznym. Wszystko zostało wyeliminowane wraz z liftingiem w 2004r.

Auto
    Fiat Brava

Domyślnie

No Lancia fajna fajna ^^. Do worka dokladam Renault Lagune, cos takiego: http://otomoto.pl/renault-laguna-120...-C6819921.html czytalem o Lagunach ze cos w nich nie tak (glownie ten kluczyk elektroniczny), ale sa tak sprzeczne odpowiedzi wiec sam nie wiem. No i jeszcze co z tym Mercem bo myslalem o nim na 1 miejscu. Czytalem na forum ze trzeba miec zaufanych sprzedawcow, ja niestety nie mam takowych i obawiam sie ze jak juz cos kupie to jakis bubel. Ma ktos moze namiary na jakies sprawdzone komisy w kraju lub w niemczech?

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Człowieku, ty chcesz kupowac lagune II z połowy produkcji z silnikiem dci ?
    Spieszno Ci z wydatkami :> ? jak chcesz lagune to omijaj diesle dci, chyba ze regeneracje turbiny, naprawy wtryskiwaczy, problemy z głowicą etc. uważasz ze tanie, szybkie i łatwe w naprawie Nie wyolbrzymiam: poczytaj o słynnej jakosci starszych silników dci - załamiesz się ich jakością, to samo tyczy sie starszych dci w nissanach niestety.

Merc wporzadku, ale najtanszy w utrzymaniu nie bedzie, a C5 niestety do FL cierpiała na pewne niedomagania; najlepie zrobisz jak rozejrzysz się za czymś japońskim albo może włoskim :> Alfy nie są takie złe jak je malują; na pewno lepsze od fiatów i minimalnie od Lancii Nie polecam Ci Audi ani BMW, bo zaraz będzie, że fanatyzuje ale możesz się rozejrzeć za zadbany germanem również

Auto
    Fiat Brava

Domyślnie

hehe. "jak chcesz lagune to omijaj diesle" a jak benzynowy 2.0 IDE? . Co do japoncow to myslalem nad Nissanem Primera. Włoskie chyba sobie daruje bo do dzisiaj czuje twarde zawieszenie na betonowce gliwickiej )

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

Alfa 166 twarde zawieszenia ma ? nie bardzo
    Moze 147, ale 159 z seryjnym zawiasem wd. mnie twarda nie jest
    Primera P 12 to dosyć specyficzny twór; jak na Nissana jest beznadziejnej jakości, jak na samochód jest średniakiem - ale z dci jest poniżej sredniej.
    Generalnie dobry samochodzik, ale imo sa lepsze propozycje na rynku za takie pieniądze. O hondzie nie myslałeś ? Avensis jest przeraźliwie nijaki i nudny, wiec go pomijam celowo.

O benzynach większych niż 1.8 w renaultach nie wiele wiem - nie miałem styczności, ale na bank są lepsze
    niż dci poza tym: IDE to nie bezposredni wtrysk? bo te też nie miały super opinii
    Lepiej brać zwykłe 1.8 w Lagunie II - miałbyś pewność, że silnik chociaż nie padnie.

Auto
    Fiat Brava

Domyślnie

Pytalem sie o Laguny poniewaz mi sie bardzo podobaja, nawet takie cos wyszukalem http://maxcar.otomoto.pl/renault-lag...-C6947048.html . Jednak znalazlem takie cos: http://maxcar.otomoto.pl/opel-astra-...-C4929476.html . Przez przypadek wpadlem na Albee, zainteresowala mnie poniewaz jest tylko roczna http://otomoto.pl/fiat-albea-C6675716.html , na gwarancji, jednak nigdy nimi nie jezdzilem i nie wiem czy te nowe fiaty sa twarde w zawieszeniu czy nie. Jezeli chodzi o astry to sa dosc wygodne, ale nie wiem na ile sa awaryjne. Przepraszam ze Was zasypuje tak tymi linkami
    Ostatnio edytowane przez Geforce666 ; 09-11-2008 o 18:41

Awatar Samurai
    Auto
    Lancia Lybra SW 2,4 JTD

Domyślnie

Albee ??
    Przecież to jest Siena - najbrzydsze auto świata (zaraz obok Rodiusa i Logana).
    To, że roczna to nic nie znaczy.
    Wolałbym dołożyć 4k i kupić nówkę Sondero
    I dlaczego ktoś sprzedaje samochód po 1 roku ? (podejrzewam, że go mocno rozczarowało).

Uprawnienia umieszczania postów