$show[vbsec2]
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Volvo V50 czy Toyota Avensis?

Awatar marcinC93
    Auto
    Golf, Focus

Domyślnie Volvo V50 czy Toyota Avensis?

Witam wszystkich.
    Mam pytanie i licze na waszą pomoc. Mianowicie, mój tata zamierza kupic autko jakos niedlugo i zasatanawia sie nad Volvo V50 (mój faworyt) i Toyotą Avensis (2001-2008 ). Auta używane i w benzynie (moj tata nie lubi diesli). Ja mu polecam Volvo ale nie wiem jak z awaryjnoscią itp., auto jest raczej malo popularne, ale moze wie ktos cos wiecej o nim albo sam uzytkuje bo co do Toyoty to "niby" malo sie psuje bo Toyota. Myslalem tez o Mazdzie 6, ale glownie ciekawi mnie Volvo. Czy warto kupic to auto waszym zdaniem?
    Moze macie jakies inne propozycje? Auto ma byc w miare bezawaryjne, kombi i w benzynie...do 50tyś.
    Pozdrawiam

Awatar Razor 77
    Auto
    .

Domyślnie

To co prawda test wypaśnej wersji, ale ergonomia, wielkość, praktyczność etc. taka sama jak w zwykłym V50
    W teście sporo info o samym samochodzie masz.

http://www.autogaleria.pl/auto_test/test.php?id=125

A co do awaryjności - w sumie wypada trochę lepiej od Focusa, na którym bazuje. Musisz pamiętać, że to nie jest taki pełnoprawny samochód segmentu D jak Mondeo czy Passat, ale tak bardziej coś pomiędzy kompaktem a segmentem D. Bliżej mu do octavii rozmiarami niż do Mondeo

Ale imo jest to ciekawy, indywidualny i dużo bardziej prestiżowy samochód niż Avensis, który zresztą jest masakrycznie nudny

Awatar m.niew
    Auto
    z owalem w atrapie

Domyślnie

V50 jest bardzo popularne, tylko pod inną nazwą i innym nadwoziem... - Focus.

Awatar marcinC93
    Auto
    Golf, Focus

Domyślnie

Dzieki Razor77. Uwazam dokladnie tak samo ale moj tata... troche sie na Toyote uparł Ale to nic ze mniejsze (Volvo) od Mondeo a jesli mniej awaryjne od Focusa no to super bo Focusa dobrze znam i nigdy nie zawiodl, a co do Avensisa...nudny jak cholera, zgadzam sie (przepraszam za slowa ale jest taki nudny i nic nie poradzisz)
    m.niew-wiem ze to w sumie Focus ale Focusa uzytkujemy i jest fajny dlatego spoko...wsumie fajnie, taki szlachetniejszy Focus

Awatar srd
    Auto
    V

Domyślnie

V50 jest sporo mniejsza od avensisa i reszty, jest nawet mniejszy od octavi i samego focusa, miałem v50 2,0 diesel i nie oczekiwałem od niego obszernego wnętrze bo wybór był pomiędzy nowym focusem a rocznym v50.
    ASO jest dość kosztowne, za alternator i pompę wspomagania trzeba było zapłacić ponad 5k po rabacie. Mimo wszystko nie zawahałbym się przed ponownym kupnem bo auto jest bardzo sympatyczne

Ogólnie jeśli chodzi o zakup auta segmentu D to nie brałbym v50 pod uwagę bo to tak naprawdę kompakt kombi klasy premium.

Awatar marcinC93
    Auto
    Golf, Focus

Domyślnie

srd-miales 2.0 diesla. Mozesz mi powiedziec jak z awaryjnościa? Ktory miales rocznik i jaki przebieg bo chcemy benzyne ale nie wiem jak z dieslami (nowe diesle sie troche psują...koła zamachowe, pompowstryskiwacze itp.)i jak ze spalaniem i osiągami?
    Bede wdzieczny za odpowiedz
    Pozdrawiam.

Awatar srd
    Auto
    V

Domyślnie

rocznik 2005 w momencie zakupu przebieg 40k w ciągu 1,5 roku użytkowania przejechał 65k km wymieniana była felga, piasta, i coś jeszcze z zawieszenia po wjechaniu w dziurę, alternator bo przestał ładować, pompę wspomagania bo falowało, i oczywiście materiały eksploatacyjne.
    Przyspieszało wystarczająco, jeździło dobrze, nie było zbyt sztywne mimo 17" felg i dobrze się trzymało drogi nawet przy wyższych prędkościach, nawet nie było wtedy zbyt uciążliwe jeśli chodzi o hałas wewnątrz. Jedyne co mi przeszkadzało to coś trzeszczało w zasłonce bagażnika i nie dało się tego pozbyć ale nikt na to nie zwracał uwagi oprócz mnie bo nie znoszę żadnych świerszczy w aucie
    max jaki palił to było jakieś 9,5 do 10 l/100km przy jeździe autostradowej między 180 a 220 a tak na co dzień to koło 6,8 z tego co pamiętam, najmniej w trasie nie przekraczając 120km/h to coś 5,7 wyszło na trasie Gliwice-Poznań.
    Jeśli chodzi jeszcze o komfort podróżowania to jeśli ja (koło 183cm wzrostu) zająłem odpowiadającą mi pozycję za kierownicą (w miarę pionowo oparcie ale za to prawie wyprostowane nogi w kolanach) to z tyłu było nie wiele miejsca, więc przed ewentualnym zakupem proponuję to sprawdzić żeby nie było później rozczarowania

Awatar marcinC93
    Auto
    Golf, Focus

Domyślnie

Dzieki wielkie srd za informacje, napewno sie przydadzą do wyboru silnika itp.
    Dzieki i pozdrawiam.

Awatar m.niew
    Auto
    z owalem w atrapie

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez marcinC93 Zobacz posta
    srd-miales 2.0 diesla. Mozesz mi powiedziec jak z awaryjnościa? Ktory miales rocznik i jaki przebieg bo chcemy benzyne ale nie wiem jak z dieslami (nowe diesle sie troche psują...koła zamachowe, pompowstryskiwacze itp.)i jak ze spalaniem i osiągami?
    Bede wdzieczny za odpowiedz
    Pozdrawiam.
    2.0 TDCi z Focusa II nie jest tym samym silnikiem co był w Mondeo MKIII. Silnik z Focusa powstał przy współpracy z PSA, nie męczą go problemy z WTRYSKIWACZAMI (pompowtryskiwacze to tylko w TDI), koła zamachowe też padały w Mondeo, Focus tego raczej nie przerabiał.

Awatar marcinC93
    Auto
    Golf, Focus

Domyślnie

Aha czyli mondeo i focus to dwa inne silniki diesla? Mimo wszystko chyba wole benzyne ale problemem jest mala liczba tych aut z benzyną...jakies 90% to diesle, podobnie zreszta jak Avensis, tez prawie same diesle, a na nowy...chyba jeszcze nie ten etap
    Ale mimo wszystko dzieki za wiadomości na ten temat.
    Pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów