$show[vbsec2]
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Nowy Volkswagen Polo - 1.2 czy 1.4?

Auto
    szukam

Domyślnie Nowy Volkswagen Polo - 1.2 czy 1.4?

witam.
    nosze się z zamiarem kupna nowego Polo, mam jednak dylemat jaki silniczek wybrać bo wersja już jest ustalona.
    w grę wchodzą dwie jednostki 3 cylindrowy 12 zaworowiec 1.2 70KM albo 4 cylindrowy 16 zaworowy 1.4 85KM.
    jazda głownie po mieście pow.400tyś mieszkańców, około 10 tyś km rocznie. nie zależ mi na rakiecie bo i w mieście nie ma się jak rozpędzić,bardziej interesowało by mnie niskie spalanie, bezawaryjność i kultura pracy.
    słyszałem ze motor 1.4 to stara jednostka z lat 90 tylko modyfikowana.
    obydwa silniki są montowane bodajże w fabii i ibizie
    czy miał ktoś styczność z tymi silniczkami? proszę o opinie
    co do popularności nowego polo w Polsce to schodzą jak świeże bułeczki tym samym ciężko o jakiś rabat. czas oczekiwanie do 3 miesiecy

Auto
    Lancia Musa

Domyślnie

Auto Świat testował poprzednie Polo 1,2 w teście długodystansowym i wystawił mu jedną z najniższych not za bezawaryjność. Ciekawe, że nowsza jednostka niż 1,4 sprawiała tyle problemów. Jeździłem wersją 1,2 i kultura pracy silnika nie była zbyt wysoka. Ale oczywiście trzeba samemu ocenić.

redaktor autoGALERII Awatar Dj Brabus
    Auto
    2009 Citroen C5 2.0 HDi Dynamique

Domyślnie

Zdecydowanie polecam 1.4 85 KM - miałem z nim do czynienia w poprzedniej Ibizie (link do testu) i oceniłem go pozytywnie. Z 1.2 nie mam doświadczenia, ale kultura pracy 3-cylindrowych jednostek mnie przeraża. Więc raczej warto dołożyć 2000 zł do porządniejszego i żwawszego motoru.

Najlepiej poleciłbym Ci nowy 1.2 TSI, ale na razie nie wiadomo ile będzie kosztował.
    Grzegorz Skarbek
    redaktor autoGALERII

Pan Bóg zabiera człowieka wtedy, gdy widzi, że zasłużył sobie na niebo...

NO SACRIFICE, NO VICTORY

Auto
    VW Golf VI HIGHLINE 1.4 TSI 160 KM

Domyślnie

Tak jak DJ, polecam Ci 1.2 TSI. Jeszcze go nie ma, ale myślę, że niedługo się pojawi

Awatar Kubus
    Auto
    Różniaste

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Dj Brabus Zobacz posta
    Najlepiej poleciłbym Ci nowy 1.2 TSI, ale na razie nie wiadomo ile będzie kosztował.
    Wnioskując po cenniku Golfa z małą korektą Polo Trendline 1.2 TSI powinno kosztować około 48-49k zł. Dla kupca samochodu kosztującego ~43-44 tysięcy dołożenie 5k zł do nowej jednostki napędowej to mimo wszystko spory wydatek.

Osobiście wolałbym kupić np. Highline 1.4 z dodatkami niż Trendline z 1.2 TSI

Auto
    125i

Domyślnie

jesli 1,2tsi nie wchodzi w gre to 1,4 bi 3 cylindrowiec brzmi jak kosiarka nie samochod

Awatar megon
    Auto
    Octavia II FL 1.8 tsi DSG/ Yamaha Fazer 600 s2

Domyślnie

Mam Polo 3-cylindrowe - tylko, że Diesel - nie jest, źle. Kiedyś dostałem z serwsiu auto zastępcze polo 1.2 - prawdę mówiąc nazwałem go Melex - bo tak słabo jeździło. Bardzo słaba dynamika. Jest to zawsze kwestia przyzwyczajenia.

Moja propozycja jest taka aby przejechać się poszczególnymi modelami. Ale tak jak koledzy piszą 1.2 TSI może być wart poczekania. Może do tego czasu dozbierać róźnice w cenie.

Albo poczekać na styczeń kiedy rocznik 2009 będzie juz miał roczek i wtedy negocjować ceny ?

Auto
    cee'd

Domyślnie

Z tego co jeszcze kilka miesięcy temu pisali to 1.2TSI miał się pojawić w przyszłym roku, ale ostatnio czytałem, o ile nie mylę się, że będzie jeszcze na jesieni. 105KM, 175Nm - chyba warte poczekania, dołożenia. Po kilku tygodniach czy miesiącach będzie hasło, a mogłem... W rodzinie to już przerabiałem, a mogli posłuchać jak twierdzili po czasie.

Zbanowany Awatar AGENT
    Auto
    Miś :)

Domyślnie

Ale po co do miasta samochód z uturbionym silnikiem? Żeby więcej palił?

Awatar tomek321
    Auto
    Opel Astra H 1.6 TP

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez AGENT Zobacz posta
    Ale po co do miasta samochód z uturbionym silnikiem? Żeby więcej palił?
    Bezsensu argument. Na przykladzie Golfa widac ze male silniki VW z turbo mniej spalaja!

Srednie zuzyczie paliwa w miescie:
    Golf 1.4 TSI (122 KM) 8,2 l (wedlug testu na autogaleria.pl: 8,8 l)
    Golf 1.4 (80 KM) 8,5 l
    Golf 1.6 (102 KM) 9,7 l

Uprawnienia umieszczania postów