$show[vbsec2]
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Migająca kontrolka ukł.hamulcowego w Audi C4

Awatar SebaSan1981
    Auto
    Daihatsu Terios EL

Domyślnie Migająca kontrolka ukł.hamulcowego w Audi C4

Witam!!
    Mam problem natury technicznej i nie wiem czym jest spowodowany. W moim audi 100 c4 avant podczas jazdy a zwłaszcza przy nierównościach lub "hopach" zaczyna migać kontrolka od układu hamulcowego. W czasie jazdy po równej drodze wogóle się nie zaświeca.
    Sprawdziłem poziom płynu hamulcowego - jest jak najbardziej ok. Podczas wymiany kół na letnie obejrzalem dokładnie klocki hamulcowe - także nie budzą zastrzeżeń a ich okładzina z przodu jak i z tyłu jest niemalże nie zużyta (wymieniane były w zeszłym roku).
    Nie mam pojęcia czemu ta kontrolka "pomiguje" mi w czasie jazdy (tylko po nierównej nawierzchni). Czym to jest spowodowane i co mam z tym zrobić??
    Znajomy który też ma audi mówił mi że może to być zwarcie na którymś z czujników... czy jest to możliwe?? Proszę o odpowiedź i z góry dzięki!!!

Auto
    Corolla

Domyślnie

Na wybojach? Sprawdź czujnik poziomu płynu hamulcowego, jeśli faktycznie jest jest on właściwy. Może na hopkach jakiś styk nie kontaktuje.

Awatar tig16
    Auto
    Audi A4 1,9tdi

Domyślnie

Wymieniales żarowke w tylnych kloszach??
    Ja mialem dosc podobny problem wymienilem zarowke niezwrocilem uwagi i wlozylem zarowke z jednym stykiem a do audi jest z dwoma (dwuzarnikowa czy jakos tak niepamietam juz tej nazwy) i przy nacisnieciu hamulca tez zapalala sie ta kontrolka a na wybojach migala , zarowka miala jeden styk po srodku i robila zwarcie przy nacisnieciu hamulca
    Co robią mechanicy w Subaru?????????? - Rozkrecaja Impreze

Zbanowany
    Auto
    audi a4

Domyślnie

Ale ktora kontrolka tam moga byc dwie rozne niezalezne od ukladu hamulcowego
    Taki wykrzyknik w kolku zamknietym w nawias?

Jesli stan plynu i klockow jest poprawny to
    mozliwe opcje
    - uszkodzony czujnik poziomu plynu hamulcowego lub wspomagania kierownicy (opcja dla wersji wyposazonej w serwo hydrauliczne )
    - uszkodzona instalacja elektryczna lub sam czujnik kontroli stanu klockow ham.
    - uszkodzony czujnik hamulca recznego (znajduje sie chyba pod dzwignia recznego
    - uszkodzony czujnik niskiego cisnienia wspomagania hamulcow lub pompa wspoamgania (dla wersji z hamulcami wspomaganymi serwem hydraulicznym )
    - uszkodzony zegary

Uprawnienia umieszczania postów