$show[vbsec2]
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: VW Passat B6 1.9 TDI

Domyślnie VW Passat B6 1.9 TDI

Jesli ktos moze mi cos podpowiedziec na temat Volkswagena Pasata B6, TDI 1,9 bylbym bardzo wdzieczny. Z góry dzieki.
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 17-11-2008 o 19:02

BeeMiX
    Guest

Domyślnie

Ja moge powiedzieć tyle że miałem przyjemność poprowadzić troche takiego i do układu kierowniczego, zawieszenia, oraz świetnego silnika (który ciągnie jak głupi) ma jedną wade. A mianowicie okropne, twarde, plastikowe wnętrze wraz z średniej jakości tapicerką. Podobno wnętrze w wersji Highline jest całkowicie inne, z innych o wiele lepszych materiałów. Takie autko posiada mój kolega i bardzo sobie chwali, w dość akrestywnej jeździe średnio pali jakieś 7l, na trasie przy ekonomicznej jeździe nawet 4,5l no i jakieś 6l średnio jest jak najbardziej wykonalne.

Awatar Golas

Domyślnie

moj kumpel ma B5 z 1.9 TDI o mocy 110 KM, spalanie na poziomie 4,5 l jest nie mozliwe, to chyba sam bog musialby tym jezdzic i rozmnazac paliwo w baku. Jemu pali przy dymamicznej jezdzie spokojnie 9 l teraz w ziemie,a w lecie ok. 8l, minimalnie z tego co mowi pali mu cos 6.2 l. Zdaje sie ze w tescie na na oszczedniejsze auto prezentowanym kiedys w TVN Turbo a wymyslonym przez jakas tam gazete wygral fiat Panda z 1.3 JTD i spalal...nie pamietam dokladnie, 4.2 a moze 4.4 (kurde albo 3.8 sorki naprawde nie pamietam dokladnie) wiec jak moze palic VW Passat 4.5 litra, chocby przy najbardziej ekonomicznej jezdzie!! Ogolnie poprzednia generacja, czyli B5 jest dobra, poprawna, dobrze jezdzi, ma swietny silnik i wogole jest niezla, B6 musi byc jeszcze lepsze, ale dla mnie strasznie nieciekawe i nudne auto.
    nothing at all

Auto
    VW LT28 2.4TD "lodówa"

Domyślnie

Czemu nie?? Bardzo możliwe. Mój tata jakiś czas temu miał Audi 80 B4 i paliło średnio 4,5l/100km w cyklu mieszanym. Silniki TDI Audi jak i VW są bardzo oszczędne. Ja moge w to uwierzyć.
    KOMPLEKSOWE USŁUGI TRANSPORTOWE, maxi BUS + laweta, stawka już od 90gr/km !!!
    Zawsze na czas, na miejsce, na pewno. Marcin, tel. 723 523 983, bmwfan@wp.pl

Awatar Golas

Domyślnie

wiem ze sa oszczedne i dobre, ale bez przesady, jeszcze troche i beda na powietrzu jezdzic. Nie uwierze by w naszych warunkach w cyklu mieszanym takie ciezkie i duze auto z takim silnikiem palilo 4.5 l. Mowcie co chcecie. akurat mam z tym stycznosc i nie uwierze.
    nothing at all

rshmn
    Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Golas
    wiem ze sa oszczedne i dobre, ale bez przesady, jeszcze troche i beda na powietrzu jezdzic. Nie uwierze by w naszych warunkach w cyklu mieszanym takie ciezkie i duze auto z takim silnikiem palilo 4.5 l. Mowcie co chcecie. akurat mam z tym stycznosc i nie uwierze.
    3 lata za kierownica Skody Octavi '01 Laurin&Klement AHF (czyli 1.9 tdi 110 KM z pompka bosha vp37) - srednie to 5.5 z klima, samochod oczywiscie moj, a nie wujka-taty-babci-kolegi etc. Jezdzone duzo i codziennie B5 nie jest znacznie ciezsze. Znam mase osob z tymi silnikami (grupy, fora etc.) i ludzie spokojnie mieszcza sie ponziej 6l.

U mnie rekord to 3.9 - jak? Bez klimy, bez jakichkolwiek obciazen dodatkowych, 60-80 i gdzie sie da hamowanie silnikiem (czyli spalanie zero) - jazda katorga, masakra Chcialem przywalic w przod, zeby mi sie poduchy pootwieraly, bo przy takiej jezdzie to mi sie spac chcialo . Samochod sprawny, zadbany, olej co 10kkm zmieniany na Mobil1, kola 205 (czyli fabryczne alu skody LK). No i liftback

Moja rada - wyslij znajomego do mechanika, cos mu sie rowno sypie skoro takie spalanie wykreca. Wzglednie - skoryguj swoja wypowiedz, ze znajomy ma 4x4, tiptronic, ciezka kratke w srodku i sprzet audio, ktory wazy +20 kg, a na dachu jezdzi z trumna marki THULE i jezdzi na obrotach wlasciwych benzyniakom - wtedy uwierze w te 9 litrow...

Wersja BeeMiX'a to standard. 4.5 l w cyklu mieszanym (vide Suchy52) to juz ciezej, ale wykonalne. Tylko co to za jazda...

Domyślnie wielkie dzieki

Fajnie ze jest ktos ,kto bezinteresownie udziela tak cennych uwag. Wachalem sie miedzy Dodgem a Passatem teraz nie mam watpliwosci. Wybiore Passata. Dzieki za opinie.

Zbanowany Awatar AGENT
    Auto
    Miś :)

Domyślnie

Chciałem jeszcze coś rzec odnośnie spalania. Znajomy jechal Octavią 1.9 (bodaj 2000r.) z Wrocławai do Giżycka, ok. 650 km i średnio na trasie spalila mu 4,8 litra ropy, a jechal w granicach 130 km/h i z całą familią na pokladzie oraz pełnym kufrem. Myślę, że to niezły wynik jak na tę masę auta.

Domyślnie Re: VW Passat B6 1.9 TDI

Cytat Zamieszczone przez gumisie
    Jesli ktos moze mi cos podpowiedziec na temat Volkswagena Pasata B6, TDI 1,9 bylbym bardzo wdzieczny. Z góry dzieki.
    Polecam dolozyc pare tysiecy i kupic 2.0 TDi 140KM. W B6 TDI 1.9 Ma tylko 105KM i nie ma innych. Lepsza inwestycja jest wiec 2.0 bo dostajemy 40% mocy wiecej i nowoczesnijsza konstrukcje. Roznica w cenie ok 8% miedzy 1.9 a 2.0.

rshmn
    Guest

Domyślnie Re: VW Passat B6 1.9 TDI

Cytat Zamieszczone przez kuules
    Polecam dolozyc pare tysiecy i kupic 2.0 TDi 140KM. W B6 TDI 1.9 Ma tylko 105KM i nie ma innych. Lepsza inwestycja jest wiec 2.0 bo dostajemy 40% mocy wiecej i nowoczesnijsza konstrukcje. Roznica w cenie ok 8% miedzy 1.9 a 2.0.
    B6? Afaik w B6 masz 1.9 PD 130, a nie masz 2.0

Uprawnienia umieszczania postów