$show[vbsec2]
Strona 1 z 12 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118

Wątek: Syrena Meluzyna

Domyślnie Syrena Meluzyna

Będzie kolejna nowa Syrena (tym razem nawiązująca bardziej do popularnej 105-tki niż Syreny Sport)? "Fabryka Samochodów Osobowych S.A. oraz polsko-kanadyjski projektant przemysłowy Arkadiusz Kaminski, założyciel i dyrektor generalny AK Motor International Corporation, ratyfikowały umowę regulującą przyszłość marki Syrena.[...] W najbliższych miesiącach AK Motor będzie publikować dalsze informacje o pierwszej koncepcji pojazdu AK Syrena Koncept 1 "Meluzyna", jak również o strategii rozwoju swojej działalności." Na razie na stronie przyszłego potencjalnego producenta jest kilka teaserów nadwozia.

Inf. prasowa:

http://newsyrena.com/#pressRelease

I jeszcze fragment artykułu na interia.pl:

"Arkadiusz Kaminski oświadczył, że "plan zakłada wytwarzanie pojazdu AK Syrena w Polsce, na istniejących podzespołach i płycie podłogowej, przynajmniej na początku, oraz jeśli to możliwe, w przyszłości w powiązaniu z FSO. Ten polski samochód będzie również służyć jako platforma dla promowania przyjaznych dla środowiska innowacyjnych technologii". W rzeczywistości chodzi więc o zbudowanie współczesnej wersji popularnej niegdyś Syreny w oparciu o dostępne dziś technologie innych producentów.
    Jak na razie wiadomo jedynie, że AK Motor (siedziba firmy mieści się w Kanadzie) pracuje właśnie nad koncepcyjnym pojazdem o nazwie AK Syrena Koncept 1 "Meluzyna". Informacje na temat auta trzymane są jednak w tajemnicy - nie wiadomo, kiedy samochód ujrzy światło dzienne. Firma nie chwali się również tym, w oparciu o podzespoły jakich marek powstawać by miała AK Syrena."

(źródło: http://m.interia.pl/motoryzacja/news...paign=polecane)

----- Poprzedni post napisany 19-05-2013 o 16:17 -----

Wywiad z Arkadiuszem Kamińskim, dyrektorem AK Motor, firmy deklaruje produkcję Syreny Meluzyna

O samochodzie:

"Syrenę Meluzynę charakteryzuje "modułowa stylistyka”, która pozwala dostosować auto do każdej nowoczesnej płyty podłogowej, dostępnej obecnie na rynku. W początkowej fazie projektu wiele czasu poświęciliśmy temu, by stylistykę auta w prosty i skuteczny sposób dało się dostosować do wielu rodzajów nadwozia takich jak coupe, roadster czy hatchback - wszystkie opierałyby się na prostej i jednolitej konstrukcji nadwozia. Auto będzie też wdzięczną bazą dla miłośników tuningu. Zobowiązaliśmy się do zachowania ducha naszego protoplasty, czyli oryginalnej Syreny. Meluzyna ma kontynuować jej założenia, jako eleganckiego auta w przystępnej cenie. Ale mamy też nową wizję - auta będącego bardziej luksusowym i wydajnym."

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra G Caravan

Domyślnie

Ciekawe artykuły:

http://life.forbes.pl/syrena-wraca-n...56664,1,1.html

http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/...e-zdjecia.html

Zapowiada się naprawdę coś grubego. Tylko ta nazwa.
    Syrena XXI wieku mogłaby być produkowana w tej teraz pustej fabryce FSO na Jagiellońskiej w Warszawie.

Awatar dżony
    Auto
    Chrysler PT Cruiser 2.4 AT, Seat Arosa 1.7 SDI

Domyślnie

Też się cieszę ale to raczej nie ten dział, nie ma nawet wizji o prototypie nie wspominając.
    BTW: mam nadzieję, że nie będą mieli wspólnego PR z Arrinerą.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez dżony Zobacz posta
    Też się cieszę ale to raczej nie ten dział, nie ma nawet wizji o prototypie nie wspominając.
    BTW: mam nadzieję, że nie będą mieli wspólnego PR z Arrinerą.
    Wizja jak najbardziej jest. Bo wizja to w gruncie rzeczy konkretny pomysł a raczej plan, wybiegający w przyszłość.
    Tutaj ktoś ma pomysł na całą gamę modelową nawiązującą do marki Syrena - ktoś o tym już zresztą wspominał chyba na wątku Arrinery. Ma pomysł na model biznesowy. Kupił prawa do nazwy. To nie jest jakiś garażowy zapaleniec, który postanowił zbudować nową budę do Syreny, żeby ją osadzić po podwoziu używanego Golfa ;-)
    No więc mamy jednak wizję i parę - obiecujących, jak dla mnie - teaserów. Na minus zapisałbym to, że o firmie AK Motor nic nie wiadomo, nie ma nawet strony internetowej.
    Ostatnio edytowane przez charger_srt8 ; 23-06-2013 o 16:45

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra G Caravan

Domyślnie

Dziennik.pl jako pierwszy na świecie publikuje premierowe zdjęcia nowej syreny. (...)
    Nowa AK syrena meluzyna będzie autem z przednim napędem. Planujemy zastosowanie silników trzy- i czterocylindrowych o różnej pojemności w zależności od poziomu wyposażenia. Jednostka napędowa będzie ułożona poprzecznie z przodu. Nowa syrena meluzyna S (na zdjęciach) to wersja sportowa z napędem na cztery koła. (...) Nowa syrena jest inspirowana oryginałem przedstawionym w Poznaniu 1955 i produkowanym do 1983 roku, zwłaszcza jeśli chodzi o linię i motywy stylistyczne. (....) AK syrena będzie dostępna z różnymi konfiguracjami nadwoziowymi opartymi o tę samą platformę i ten sam design - różne wersje auta będą konstruowane w oparciu o istniejące rozwiązania, które będą łączone w różnych konfiguracjach - mówiąc w uproszczeniu - niczym klocki lego. Dzięki temu będzie przystępna cenowo dla przeciętnego nabywcy.

http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/...iennik-pl.html

Awatar Credt
    Auto
    Corolla E10

Domyślnie

Zrobili z niej krzyżówkę Garbusa, Mini i chyba czegoś jeszcze, wnioskując po nieproporcjonalnym odwłoku...

Domyślnie

No proszę... Jak dla mnie bardzo ładne i nowoczesne autko, a przy tym rzeczywiście wyraźnie nawiązuje stylistycznie do historycznej Syreny 105. Dobra robota. Oby nie skończyło się na renderach. Arkadiusz Kamiński snuje bardzo odważne wizje, jeśli chodzi o skalę przyszłej produkcji.

- - - Aktualizacja - - - -

Cytat Zamieszczone przez Credt Zobacz posta
    Zrobili z niej krzyżówkę Garbusa, Mini i chyba czegoś jeszcze, wnioskując po nieproporcjonalnym odwłoku...
    Tak tak credt, oczywiście. To coś jeszcze to na pewno Gallardo albo Reventon ;-) Pod artykułem na Dzienniku też zwyczajowy zalew bezinteresownego hejtu. Ktoś coś sobie wymyślił, napracował się, snuje jakieś takie na poły fantastyczne, zgoła "niepolskie" plany, trzeba więc na wszelki wypadek zawczasu zgnoić.

VIP Awatar Puszek
    Auto
    VW Golf III wdyzlu

Domyślnie

Skojarzenia z Garbusem i Mini nasuwają się pewnie przez kształt reflektorów, ale należy pamiętać, że kiedyś wszystkie samochody miały okrągłe światła, co powodowane było względami technicznymi. Zdecydowana większość neoretro ma takie lampy, poza wymienionymi można by wspomnieć jeszcze o Fordzie Thunderbird, Fiacie 5oo, czy Chevrolecie HHR i pewnie wielu innych, których o tej porze nie spamiętam Wspominam o tym, bo to chyba jedyna cecha, która mi przywodzi na myśl te modele.
    A dupka może się kojarzyć z Bangle'owskim 7-er E65/66 i innymi z tamtego okresu
    IMO projekt wygląda bardzo fajnie, ma kilka ciekawych detali, tylko te wizki takie trochę amatorskie Tak, czy siak trzymam kciuki za powodzenie i nie oceniam na razie szans na realizację.
    P.s. Nazwa mi się nie podoba. Meluzyna:/ Brzmi prawie jak "lymuzyna" Zdzisia spod wioskowej dyskoteki.
    Ostatnio edytowane przez Puszek ; 06-12-2013 o 23:08
    Sam w to nie wierzę, ale nie mam już Maybacha w avararze o_O

^^ (R)

Awatar Credt
    Auto
    Corolla E10

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez charger_srt8 Zobacz posta
    Tak tak credt, oczywiście. To coś jeszcze to na pewno Gallardo albo Reventon ;-) Pod artykułem na Dzienniku też zwyczajowy zalew bezinteresownego hejtu. Ktoś coś sobie wymyślił, napracował się, snuje jakieś takie na poły fantastyczne, zgoła "niepolskie" plany, trzeba więc na wszelki wypadek zawczasu zgnoić.
    Ogarnij się, człowieku, bo jesteś obrzydliwie nudny z tym swoim uwielbieniem do wszystkiego, co polskie. Nie podoba mi się ten projekt i choćby go zrobili Niemcy, Francuzi czy Amerykanie, NADAL nie będzie mi się podobał i - uwaga, tu Cię zaskoczę! - mam do tego prawo.

Cytat Zamieszczone przez Puszek Zobacz posta
    Skojarzenia z Garbusem i Mini nasuwają się pewnie przez kształt reflektorów, ale należy pamiętać, że kiedyś wszystkie samochody miały okrągłe światła, co powodowane było względami technicznymi. Zdecydowana większość neoretro ma takie lampy, poza wymienionymi można by wspomnieć jeszcze o Fordzie Thunderbird, Fiacie 5oo, czy Chevrolecie HHR
    Nie przeczę, Puchaczu, że wiele samochodów ma okrągłe reflektory. Z tą różnicą, że taki Thunderbird wyglądał kapitalnie. HHR - amerykańsko jak należy. Fiat 500 - nawiązanie do klasyki bardzo udane, podobnie jak obecne Beetle. Mini niestety zaczyna iść w stronę, która niezbyt mi odpowiada (i dotyczy to również modelu AD 2014). Co jeszcze? Porsche 911 również nawiązuje do 901 swoimi okrągłymi światłami (996 nie zrobiła takiej kariery, bo miała podłużne reflektory ;D ), ale prócz tego wygląda znakomicie.
    Meluzyna (nazwa wciąż negatywnie rozwala) po prostu jest brzydka (nieproporcjonalna; gdyby bagażnik był trochę dłuższy, to można by się zastanawiać gdzie przód, a gdzie tył) i w zasadzie mało oryginalna, według mnie. Ale może coś sensownego się jeszcze z tego wykluje.

Domyślnie

Już skończyłeś? O, fajnie. Dobrze będzie dodać Twoje śmieszne wypociny do ignorowanych. Spokojnej nocy życzę i do nie zobaczenia.
    To gdzie te podobieństwa do garbusa? Czekam :-)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów