$show[vbsec2]
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Opel astra II 2.0 DI.-prosze o podpowiedz.

Awatar MATRIX
    Auto
    Opel Astra 2.0 DTL 16V

Domyślnie Opel astra II 2.0 DI.-prosze o podpowiedz.

Witam,kupiłem Opla Astre II 2,0 DI-autko jest w swietnym stanie wizualnym jaki mechanicznym,jednak poczytałem troche,i martwi mnie pompa wtryskowa o której jest negatywnie pisane.prosze o podpowiedz, jak zminimalizowac przedwszczesną awarie tego podzespołu?.Pozdrawiam

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra G Caravan

Domyślnie

Jedyne sposoby: to unikanie częstego lania za 50, 100zł. Najlepiej przynajmniej ponad połowę zbiornika. Chodzi o to aby pompa jak najmniej brała ten syf jaki się zbiera na dnie zbiornika. Również jeżdżenie na rezerwie nie jest wskazane. Jak zapali się lampka w desce to odrazu jedź do najbliższej stacji jak to tylko możliwe.
    No i musi być dobrej jakości olej napędowy. Nie ma mowy o przypadkowych stacjach, a w swoim mieście szukaj takie najbardziej pewne. Tankując na każdej odczujesz w czasie jazdy różnice. Jeśli samochód jest mułowaty, dużo pali, a silnik głośno harczy znaczy, że zatankowałeś słabej jakości ropę.
    Już doświadczyłem co to znaczy awaria pompy w tym silniku, a chodzi dokładnie o wybulenie czterocyfrowej sumy. W moim przypadku doszło do tego, że trafiłem na takich mechaników, że po drodze wymieniłem jeszcze kilka innych rzeczy bo nie mogli dojść, że chodzi o pompę. Fachowców w naszym kraju ze świecą szukać. Wszędzie niby są eksperci, ale później i tak okazują się nie lepsi odemnie.

Auto
    -

Domyślnie

Chyba w każdym dieslu awaria pompy wtryskowej to już czterocyfrowa suma...
    A poza tym jak wyżej napisano. Nie lać syfu

Awatar MATRIX
    Auto
    Opel Astra 2.0 DTL 16V

Domyślnie

Witam.Dzięki za rozjaśnienie mi umysłu w tym temacie,mało tego doświadczyłem już jakości paliwa na Orlenie.Po zatankowaniu ok godziny pużniej,niemogłem odpalic silnika,wreszcie jakos zagadał ale potrzepało i podymiło zdrowo.Tankowałem werwe.postanowiłem migiem dotankowac zwykły olej napedowy na tej samej stacji i po dwóch odpaleniach wszystko wróciło do normy-czyli odpala na pyk.Jednak niewiem co jest przyczyną tego iż wracajac ze stacji paliw licznik przejechanych Km a miałem ok 450,wykasował sie chyba bo pokazywał 7 km z groszami...

- - - Updated - - -

Witam.Dzieki za rozjaśnienie mi umysłu w tym temacie,mało tego już poznałem smak tankowania,mianowicie po zatankowaniu na orlenie,werwy a jeżdziłem na zwykłym ON,po ok godzinie niechciał silnik odpalic.po trzeciej próbie odpaił,wytrzęsło troche,dym z tyłu.Pojechałem dotankowac zwykłego ON i wsio ok.jednak niewiem dlaczego wracajac skasował mi sie licznik przejechanych km bo wsazywał 7,5 km a miałem ok 450 km.niewiem jaki jest tego powód.

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra G Caravan

Domyślnie

Sam z siebie się nie skasuje. Pewnie nacisnąłeś przypadkiem ten bolec koło licznika. Przynajmniej nie spotkałem się jeszcze z tym aby licznik żył własnym życiem.
    Co do paliwa. Być może to lepsze paliwo wysysało ten cały syf ze zbiornika i nastąpił problem. Te Werwy, Ultimate itp. mają jakiś dodatek przeczyszczający. Jednak żeby takie paliwko coś dało trzeba zalać min. 1/2 zbiornika. Przynajmniej za pierwszym razem. Gdybyś tak zrobił to samochód powinien bez problemu to przepalić.

Awatar MATRIX
    Auto
    Opel Astra 2.0 DTL 16V

Domyślnie

Witam,dzięki że odp.co do paliwka werwa to nielałem zbyt wiele,ale problem był,może ze ogulnie miałem mało paliwa i pociagło syf,ok...ale co do licznika km napewno nic niedotykałem tego jestem pewien...Teraz cały czas mam pół zbiornika i tak trzymam,ciut ponizej to dla mnie rezerwa...I jeszcze mały problem,jak nieraz jade na biegu z górki,stoku niewielkiego,bez gazu to pojawia sie kontrolka -silnik-,ale jak tylko pykne w pedał gazu leciutko to kontrolka znika?????
    Pozdrawiam

VIP Awatar Szakal
    Auto
    Opel Astra G Caravan

Domyślnie

Jeśli tylko wtedy ci się pojawia to narazie nie masz czym się przejmować. Pełna powaga. Jak zacznie częściej to wtedy jedź do serwisu na diagnostykę komputerową. Ta ikona pojawia się gdy komputer wykryje jakiś błąd w pracy samochodu. Mi się czasem też pojawia, ale jak sprawdzałem w serwisie to z autem wszystko porządku. Jakieś chwilowe niedomagania i elektronika odrazu się odzywa.
    Nie musisz też trzymać zawsze w połowie napełnionego zbiornika, ale po prostu jak tylko pojawia się ikona dystrybutora to odrazu jedź na stacje i tyle. Nasz silnik nie znosi jazdy na rezerwie i dłuższa jazda może spowodować w najgorszym przypadku uszkodzenie pompy wtryskowej (która nowa kosztuje ok. 4k, a używana 2k) albo w najlepszym zamulenie się silnika.

ps. Tak w ogóle może założysz temat w "Nasze fury" bo sądząc po avatarze masz fajną zadbaną sztukę.

Uprawnienia umieszczania postów