$show[vbsec2]
Strona 1 z 11 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 109

Wątek: Prawo jazdy - od ilu lat (obecnie)?

Pabloo
    Guest

Domyślnie Prawo jazdy - od ilu lat (obecnie)?

Od ilu lat można zdawać na PRAWO JAZDY obecnie?
    PILNE
    Nie jestem pewny czy to od 16 lat już weszło!!!
    Czekam na ODPOWIEDŹ !!!

Awatar kamild89

Domyślnie

Od 16 lat jest kategoria B1, ale ma sie pojawić zwykłe dla 16-latków tyle ze bedą mogli sie poruszać tylko z osobami dorosłymi, trzeźwymi, spokrewnionymi i z długim stazem kierowcy. Niedawno było to opisane na Onecie, mozesz poszukać w archiwum.

Domyślnie

Pabloo odsysłam Cie do:

http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=549261 - tam przeczytasz trochę na temat zdawania prawka od 16 roku życia - oczywiście jeszcze nie można zdawać w wieku 16lat na prawo jazdy - wg. mnie próg 16 lat to troche za mało.

Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie był próg zdawania prawo jazdy w wieku 17 lat za pozwoleniem rodziców, który jakiś czas temu funkcjonował.
    Zapnij pasy, ta chwila może wiele zmienić! | http://www.autogaleria.pl

Pabloo
    Guest

Domyślnie

Ja mam 15 lat

Ice
    Guest

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Przemysław Szymański
    Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie był próg zdawania prawo jazdy w wieku 17 lat za pozwoleniem rodziców, który jakiś czas temu funkcjonował.
    Zgadzam się w 100%. Chociaz wg. mnie mogło by być i od 16 lat, ale powinny byc jakies badania psychologiczne bo czesto 20 -latkowie zachowuja sie jak dzieci na drodze...

Pabloo
    Guest

Domyślnie

Ja nie jestem dziecko

Auto
    x

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ice
    czesto 20 -latkowie zachowuja sie jak dzieci na drodze...
    No znam takich oszołomów

Raffi
    Guest

Domyślnie

Heh ja też mam 15 lat i uważam, że powinno jednak być od 17 lat. Wg mnie jest to odpowiedni wiek. Powinni w tym samym wieku dać prawo jazdy kategorii A. Sam poruszam się obecnie motorowerem Yamaha i chętnie przesiadł bym się na coś większego, a A1 nie chce mi się robić.
    Choćby dla tych co mieli już doświadczenie z motorami, bo idiotyczne by było dawać komus kto ledwo jeździ, a żeby potem się zabił na Hayabusie(prezencik od tatusia).

Atlantis
    Guest

Domyślnie

macie rację, ja też uważam, że lepiej zdawać na prawo od 17 lat. w końcu wtedy człowiek jest już prawie pełnoletni i dojrzalszy. i jakoś 17 lepiej brzmi od 16 :P

Domyślnie

Czy mógl by mi ktoś napisać czy (lub kiedy) wolno już zdawać od 16??

Uprawnienia umieszczania postów