$show[vbsec2]
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Opel Astra I 1.7 TD, Opel czy Isuzu?

Domyślnie Opel Astra I 1.7 TD, Opel czy Isuzu?

Witam serdecznie ;-)
    Moje pytanie brzmi: Jak rozróżnić silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem produkcji Opel od takiego samego silnika, lecz produkcji japońskiej, firmy Isuzu?
    Numery silnika lub jakieś inne szczególne znaki?
    Podobno silnik Isuzu wyraźnie przewyższa te Oplowskie, dlatego chciałbym kupić auto (Opel Astra I) z japońskim 'sercem'.
    Ostatnio edytowane przez Emenems ; 03-04-2009 o 14:22

Awatar aston
    Auto
    xxxxxxxx xxxxxx

Domyślnie

tak, ten silnik (także do Vectry B) dostarczało Isuzu

Auto
    służbowe

Domyślnie Re: Opel Astra I 1.7 TD, Opel czy Isuzu?

Cytat Zamieszczone przez Piterek
    Witam serdecznie ;-)
    Moje pytanie brzmi: Jak rozróżnić silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem produkcji Opel od takiego samego silnika, lecz produkcji japońskiej, firmy Isuzu?
    Numery silnika lub jakieś inne szczególne znaki?
    Podobno silnik Isuzu wyraźnie przewyższa te Oplowskie, dlatego chciałbym kupić auto (Opel Astra I) z japońskim 'sercem'.
    Po 1: Silnik Isuzu miał 82KM, zaś zwykły GM 68KM
    Po 2: Silnik Isuzu ma oznaczenie silnika TC4EE1. A GM X17DTL
    Po 3: Silnik Isuzu wsadzany był od grudnia 1991 roku zaś GM od września 1994roku
    Pozdrawiam Artur
    Zapraszam na www.autotesty.com.pl (Testy motoryzacyjne różnych marek)

Auto
    Nissan

Domyślnie

Mogę tutaj zamieścić jeden link i usłyszeć wasze opinie na temat tego samochodu z silnikiem Isuzu?

Chciałbym go kupić ale nie wiem czy to dobry pomysł. To dość rzadkie dla mnie amatora zjawisko widzieć taki silniczek - zazwyczaj jednak w ofertach są oplowskie.

Ten ISUZU rzeczywiście jest fajny?

Awatar Basti
    Auto
    Alfa R

Domyślnie

Witam.
    Hehe...wiem jedno-Isuzu napewno przewyższa Opla w częściach,
    przykładowo do mojej BMki rozrusznik w ASO kosztuje ok.950zł,a do Astry I z tym silnikiem...ponad 2500zł ! A zamienniki?Kupiłem 3 (bo szukałem do Astry kumpla) i żaden nie podszedł .

Poza tym wiele o samym silniku nie wiem,no może jeszcze to że jest dosyć głośny na zewnątrz.
    Nie lepiej benzyna 1,6 z gazem?
    Pozdrawiam

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

Ale ponoć trwalszy jest ten Isuzu... nie wiem, nigdy Astry nie miałem ;] ale skoro montowali go w Astrze II też, tzn że dobry musiał być raczej ;]
    ze słodyczy to ja najbardziej lubię śledzie

Awatar jacekzom
    Auto
    Ford S-Max 2.0T ecoboost, Suzuki Swift GLX

Domyślnie .

Pracowalem kiedys w serwisie Opla. Isuzu to duzo lepszy silnik, niestety zadki. Nie jestem pewny czy wogle byl w ofercie na Polske.

Auto
    Nie mam

Domyślnie

1.7 TDI montowany obecnie w oplach to od Astry II zawsze produkt ISUZU.
    Podobno jest to najmniej awaryjny diesel w samochodach OPLA.
    Jest dużo lepszy od fiatowskiego diesla 1.3 pod względem jakości wykonania i awaryjności.
    Na giełdach i w komisach można spotkać wiele wersji tego silnika.
    Rozpiętość mocy kształtuje się od około 65 Km (stare Vectry i Astry I) do 125Km (AstraIII i nowa Corsa). Generalnie najmocniejsze wersje oparte są na systemie wtryskowym DENSO. Starsze chodzą na DENSO lub BOSCHu. Podobno Boschowskie wersje są lepsze (spotykane w Astrach)

Nie jestem pewien ale chyba słabsze wersje (75 Km) mają Turbo o stałej geometrii łopatek. Najsłabsze i najstarsze silniki 1.7 mają jeszcze komory wstępne.

(Podobno 1.7 TDI Isuzu montowany był także do Hondy CIVIC.)

Nie bał bym się tego silnika no chyba że przebieg zbliżał by się do 200 tyś km (lub przekraczał tą wartość). Znajmomy ma 1.7 w Astrze II (tej z gliwic) i sobie chwali.

Pamiętajcie że ISUZU w Japoni to uznany producent ciężarówek i samochodów terenowych. Filozofia produkcji tego typu samochodów jest "nico" odmienna od osobowych. W ciężarówkach nie liczy się szpan i bajer a bardziej jakość, wytrzymałość i ekonomika eksploatacji. Można przypuszczać że ta filozofia miała jakiś wpływ na te konstrukcje. Opel to co prawda marka niemiecka ale jednak GM tym rządzi.

Mam kolegę w USA (Polak z zieloną kartą). Opowiadał mi kiedyś że w opini tamtejszych kierowców ISUZU stoi o klasę wyżej (jakość i cena) niż ich fordy czy chevrollety.

VIP Awatar Luc
    Auto
    BMW 740i

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez BorsukRudy Zobacz posta
    1.7 TDI montowany obecnie w oplach to od Astry II zawsze produkt ISUZU.
    Trochę nieskładne to zdanie, ale jeśli dobrze zrozumiałem, twierdzisz że wszystkie diesle o pojemności 1,7l w Astrze II są produkcji Isuzu?
    Nie jest tak. W Astrach II możemy spotkać zarówno silniki 1,7l Opla jak i Isuzu - to dwie różne konstrukcje które łączy tylko taka sama pojemność silnika.
    "Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia." - Warren Buffett

Awatar jacekzom
    Auto
    Ford S-Max 2.0T ecoboost, Suzuki Swift GLX

Domyślnie

1.7 TDI montowany obecnie w oplach to od Astry II zawsze produkt ISUZU -> to zdanie nie jest prawdą. Silniki Isuzu byly chyba tylko w pierwszych Astrach, nie pamiętam oznaczenia literowego. Sa to zupełnie inne jednostki niz Oplowskie 1.7 DTL (o ile pamiętam oznaczenie). Diesle Isuzu byly montowane również w Kadettach. Nie pamiętam ze swojej "kariery" w serwisie żadnej Astry II z Isuzu, myślę że zakończono współprace na Astrze I.
    Ostatnio edytowane przez jacekzom ; 26-04-2008 o 15:06

Uprawnienia umieszczania postów