$show[vbsec2]
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Opony i felgi - VW Golf 3 1,6

Auto
    Golf 3

Domyślnie Opony i felgi - VW Golf 3 1,6

Witam zamierzam zakupić alufele do golfa 3 1,6 benzyna. Niby nie ma problemu z dostępnością felg ale chodzi o to żeby autko ładnie wyglądało i dobrze jeździło. W instrukcji producent podaje następujące rozmiary dla 55kW
    175/70 R13 82 T
    185/60 R14 82 T
    195/50 R15 82 V
    na obręczy ET ( zagłębienie w mm) adekwatnie do trzech rozmiarów wyżej
    5 1/2 Jx13 ET 38
    6 Jx14 ET45
    6 J x 15 ET45
    co do cali to nie wiem na jaką ilość sobie mogę pozwolić do tego autka widziałem że wsadzali 16 ", lecz zaczęto sie też skarżyć na apetyt na paliwo zaczął więcej palić. Także pytania:
    1) niech mi ktoś wytłumaczy to całe ET i symbolikę ( te pierwsze trzy opisy rozumiem ale następnych już nie ET )
    2) jakie optymalnie dobrać rozmiary felg i opon
    3) jaka maksymalnie może wejść do tego autka, czy tak jak podaje producent czy są jakieś inne rozwiązania

redaktor autoGALERII Awatar Dj Brabus
    Auto
    2009 Citroen C5 2.0 HDi Dynamique

Domyślnie

Poniższa strona powinna Ci pomóc:
    http://www.forumsamochodowe.pl/rozmiary/

Bez modyfikacji największym kołem jakie wsadzisz do Golfa III będzie 15", jednak musisz liczyć się z tym, że przy komplecie pasażerów tylne opony mogą Ci obcierać o nadkola. Do 16" będą konieczne zmiany w zawieszeniu (utwardzenie).

Czynnik ET wpływa na wystawienie koła - im mniejsza liczba przy ET tym bardziej koło będzie wystawione na zewnątrz do rantu. Pamiętaj, że musisz tak dobrać ten czynnik, żeby Ci z jednej strony felga wchodziła na zacisk i nie obcierała wewnętrznej strony nadkola, a z drugiej strony żeby nie wychodziła poza rant błotnika.

Po prostu bez przymiarek raczej się nie obędzie (chyba, że szukasz oryginalnych felg z Golfa III, to wtedy problem pasowania znika).
    Grzegorz Skarbek
    redaktor autoGALERII

Pan Bóg zabiera człowieka wtedy, gdy widzi, że zasłużył sobie na niebo...

NO SACRIFICE, NO VICTORY

Domyślnie

Również wożę się Golfem III 1.6 tak więc wielkie dzięki za info Ostatnio właśnie myślałem nad alufelgami, jednak obawiam się że ze względu na koszta trzeba będzie poczekac do przyszłego lata. Z tym że co się odwlecze to nie uciecze...
    Very fast and powerful car with limited number of production. One of the most expensive cars in the world, born in Modena...

Ferrari Enzo

GG: 4927409

VIP Awatar Robak
    Auto
    VW Passat CC 1.8 TSI

Domyślnie

Nie musisz sie trzymac zalecen producenta. Golf trzy został zaprojektowany pod GS i wchodz do niego, moze nie za duze ale, bardzo szerokie felgi. O ET nie musisz sie martwic.
    Najlepiej zebys podał cene w jakiej chcesz sie zmiescic i czy jestes gotow poswiecic troche komfortu na rzecz dobrego trzymania na zakretach oraz troche podwzszone spalanie. Po tych informacjach bedzie łatwo dobrac ci koła.

Uprawnienia umieszczania postów