$show[vbsec2]
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Alfa Romeo 166- Czy Warto?

Awatar Ar_t
    Auto
    TS

Domyślnie Alfa Romeo 166- Czy Warto?

Witam.

Mój znajomy zastanawia się nad zakupem Alfy 166 wersja przed liftingiem. Interesuje go silnik 2.0 TB (206KM o ile się nie mylę) ew. 2.5. Z tego co wiem 2.5 to taki jak ma M&Ms w swojej 156. Ważne jest żeby miał moc od 170-210 góra, i był w miare mało awaryjny. A wy co polecacie?

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Croma 1.9 JTDm 150KM 2005r 2. Fiat Seicento 1.1 MPI +LPG

Domyślnie

2.0 Turbo to bardzo dobry silnik, ale pali niewiele mniej paliwa od 2.5 a dodatkowo pojawiają się problemy z Turbiną (raczej standardowe bolączki).
    Najlepszym rozwiązaniem jednak dla Alfy 166 jest silnik 3.0 V6. Spalanie jest na podobnym poziomie co 2.5 (kiedyś mi to Alfiści tłumaczyli z technicznego punktu widzenia), a osiągi zdecydowanie lepsze. Wszak 166-tka jest dość ciężkim autem.
    Awaryjność silników V6 z Arese, a raczej ich brak, jest legendarna. Przebiegi rzędu 300 tysięcy to dla tych silników nic nadzwyczajnego. Wysoka kultura pracy, bardzo dobra elastyczność (na mieście jeździe prawie cały czas na 3-ce). Największy minus to wysokie spalanie. Sekwencja rozwiązuje ten problem, ale kto GAZuje taki silnik . Jeszcze co zauważyłem to to że silnik wymaga rozgrzewania przed wyjazdem.
    włoszczyzna 91 włoszczyzna 97 włoszczyzna 98 włoszczyzna 01 francuz 04 włoszczyzna 05 (i 99)
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Zdaje się, że części do 166-tki są bardzo drogie, szczególnie elementy zawieszenia - dodajmy, delikatnego.
    Dobry Kamaz nie jest zły

Moderator Awatar Emenems
    Auto
    1. Fiat Croma 1.9 JTDm 150KM 2005r 2. Fiat Seicento 1.1 MPI +LPG

Domyślnie

Cos w tym racji jest. 166 nie jest najtańsza w eksploatacji. Miałem jednak okazję sie przekonać że dostępność części jest sporawa, a dzięki dużej ilości aut z rozbiórki, (allegro) można używane kupić nawet całkiem tanio. Renomę horrendalnych cen wyrobiło ASO.
    Zawieszenie jest delikatne (nasze polskie drogi), ale to koszt idealnego trzymania się na drodze.
    włoszczyzna 91 włoszczyzna 97 włoszczyzna 98 włoszczyzna 01 francuz 04 włoszczyzna 05 (i 99)
    Specjalista d/s sprzedaży części Opel, Chevrolet

Awatar Ar_t
    Auto
    TS

Domyślnie

Co do zawieszenia to nie problem, bo auto będzie większość czasu spędzała na podróżach po Niemczech.

A jak sprawa elektryki? Ponoć często sprawia problemy(w niektórych egzemparzach)

Awatar Nuba
    Auto
    służbowe

Domyślnie

jeśli chodzi o silnik i podaną moc to najrozsądniejszym wyjściem będzie widlasty 3.0
    awaryjność znikoma - mam przykład w 164 za którą się obecnie rozglądam i 3.0 nie sprawiają najmniejszych problemów a kultura pracy jak i frajda nieopisana

zawieszenie ? na polskie drogi katorga ... niewiele jest warsztatów które potrafią się obchodzić z włoszkami a do innych nie poleci ci jazdy żaden alfista...a z zawieszeniem będą problemy w polsce, jeśli jednak niemcy nie widzę problemów
    książkowe zestrojenie między komfortem a właściwościami jezdnymi i precyzją prowadzenia

elektryka? w wersji przed liftem mogą występować drobne bolączki ale tylko z pierwszych lat produkcji
    po lifcie to standard w autach tej klasy gdzie już elektryka decyduje niemal o wszystkim

subiektywnego zdania nie napisze bo dla mnie 166 jest ucieleśnieniem dynamicznej limuzyny
    może nie tak przestronna jak konkurenci ale wystarczająco komfortowa - można zresztą iść i w komisie czy też salonie usiąść i organoleptycznie sprawdzić
    klasa ? bezkonkurencyjna

Awatar Ar_t
    Auto
    TS

Domyślnie

Dzięki za pomoc.

Kolega jutro podpisuje umowę na Alfiatkę 166, wybrał jednak 2.5 V6, ciemna wiśnia, auto zakupione we włoszech, sprowadzone, sprawdzone przez rzeczoznawce i uznane za 100% bezwypadek Czyli zakup się udał

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

Spokojnie, czy się udał to się okaże... Tak to już jest z używanymi.
    Dobry Kamaz nie jest zły

Uprawnienia umieszczania postów