$show[vbsec2]
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: VW Passat B5 - zawieszenie

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie VW Passat B5 - zawieszenie

W poszukiwaniu nowego samochodu doszły mnie słuchy, że Passat B5, zarówno przed jak i po lifcie, ma dość skomplikowane, awaryjne idrogie w naprawie zawieszenie. Czy to prawda? Ponadto mam pytanie - czy w Audi A4 z tych samych roczników (2001 i nowsze) jest zastosowane takie samo zawieszenie?

Awatar Vincentus
    Auto
    Kamaz

Domyślnie

W Audi niby coś tam poprawiono, ale na wiele się to nie zdało, a jeśli nawet to większa wytrzymałość dotyczyła egzemplarzy serwisowanych przy użyciu oryginalnych części. A takich jest mało... Z drugiej strony nie ma co demonizować, bo polskie drogi są w stanie załatwić na amen każde zawieszenie.
    Dobry Kamaz nie jest zły

Awatar Grakoz
    Auto
    97' MB C200 KOMPRESSOR

Domyślnie

to skomplikowane zawieszenie to po prostu układ wielowahaczowy, w którym najsłabszym ogniwem są właśnie wahacze połączone ze sworzniami. niestety nie są one wymienialne wiec trzeba wymieniać cały wahacz. oryginały są drogie, jest też sporo firm robiących zamienniki, których wytrzymałość nie odbiega bardzo od oryginałów a cena jest dużo niższa.
    niestety tak jak napisał kolega Vincentus polskie drogi dobiją nawet najtrwalsze zawieszenie więc nie ma co panikować. pozdro
    G R A K O Z
    97' MB C200 KOMPRESSOR (Sport + pakiet Kół AMG)
    96' FSO Polonez 1,4 Rover R.I.P

Awatar JDM-san
    Auto
    1M

Domyślnie

Miałem Puga 206 który zawieszeniem dobijał moje nerwy... nie chce mieć drugiego auta, w którym będą się sypać wszystkie części zawiechy przynajmniej raz w roku...

Awatar Mario Boss
    Auto
    Seat Ibiza

Domyślnie

Mój koleś ma b5 i powiedział żebym nigdy nie kupował sobie passata b5 jeśli nie mam kasy na nowe wachacze co roku.To samo powiedział mi kumpel który jeździ audi a6.
    Paradoks menela : Menel jedzie tramwajem i jednocześnie tramwaj jedzie menelem.

Awatar Tombar5
    Auto
    Micra K12

Domyślnie

Chyba chodzi wam o aluminiowe wahacze w Pasaacie bo reszta jest absolutnia bezawaryjna. W każdym razie u mnie w firmie nic innego nie było w Passatach wymieniane a te wahacze, no dośc drogie były, circa 1500zł jakieś 2 lata temu kosztowało. Podobno można wymienić na stalowe zamienniki ale ja takich akrobacji na własnych autach nie robię i nie wiem czy to coś daje. Wahacze w Passacie wytrzymują ok 60 - 80 tyś km ale głownie szosowej jazdy, pół na pół z miastem może być krócej. Warto tu dodać w tym miescu, że u mnie auta jeżdzą na seryjnym ogumieniu i nie montuje żadnych monstrualnych alufelg z oponami od bolidów, bo wiadomo, że to dobija zawiszenie, szczególnie u nas w kraju. Samochody firmowe nie są wszak nastawione na wygląd tylko na zysk

Auto
    Audi A4

Domyślnie

Co do kupna B5 to nie bylbym od razu takim pesymista. Autko jest super, fakt zawieszenie jest dość drogie bo wszystko robione na wahaczach aluminiowych. Sam jezdze Audi A4 i tam mamy identyczne zawiesznie. Ale ludziska od czego są zamienniki! W swoim warsztacie już niejedne wymieniłem. Od ponad roku montuje wahacze firmy Master-Sport. Cena całego kompletu to okolo 600zł z wymiana bedzie 800. I mamy tu calutkie zawieszenie wymienione z gwarnacja 2 letnia lub na 80 000 km. Więc nie jest tak najgorzej. Stuki zaczynja sie dopiero po około 100 tysiącach...
    Zapraszam na stronkę niemieckiej firmy Master-Sport, gdzie można znaleźć wahacze po bardzo dobrych cenach.

Uprawnienia umieszczania postów