Komentarze na forum
Ostatnie nowości

Robert Kubica wraca do korzeni

10.01.2009 godz. 13:44 | Krzysztof Słomski

Robert Kubica, jako jeden z najlepszych kierowców F1, nie może narzekać na zbyt dużo wolnego czasu. Pomimo wielu zajęć postanowił stworzyć własny zespół kartingowy. W grudniu, obok testów BMW Sauber w Jerez, Polak przeprowadził także testy zawieszania nowego gokarta.

Produkcją kartów zajmie się włoska firma Birel, w barwach której Kubica jeździł w 2000 roku, zdobywając czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy. Polski kierowca chce także aktywnie uczestniczyć w zarządzaniu zespołem, który będzie uczestniczył we wszystkich ważnych zawodach. Robert dołączył zatem do grona kierowców F1, którzy mają własne zespoły wyścigowe. Fernando Alonso i Jarno Trulli są także właścicielami teamów kartingowych, podczas gdy Giancarlo Fisichella zaangażowany jest w drużynę GP2, a Kimi Raikkonen jest właścicielem zespołu Formuły 3.

"Zawsze uwielbiałem kartingi. To wspaniała zabawa, świetna rywalizacja i o wiele mniej polityki. Chcę aktywnie działać w światowym kartingu. To jest dyscyplina, która pozwoliła mi dostać się do Formuły 1 i którą wciąż kocham." - powiedział Kubica oficjalnemu serwisowi BMW Sauber. Życzymy zatem Robertowi powodzenia w sprawowaniu nowej funkcji.

Komentarze w temacie Robert Kubica wraca do korzeni na naszym forum.

Zobacz powiązane newsy:

Rewolucja w Formule 1!
Rewolucja w Formule 1!
Honda - koniec z Formułą 1
Honda - koniec z Formułą 1
Race of Champions 2008 - Loeb mistrzem mistrzów
Race of Champions 2008 - Loeb mistrzem mistrzów
GP Brazylii - Hamilton mistrzem świata
GP Brazylii - Hamilton mistrzem świata

Kliknij, aby powiększyć

Robert Kubica
Robert Kubica Racing Kart
BMW Sauber F1.08B

newsletter | linki | mapa strony | reklama | prawa autorskie | współpraca | polityka prywatności | historia | INFO 

Copyright © 2000-2010 Krzysztof Cieślak. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wymiana linków: Kredyty samochodowe