Komentarze na forum
Ostatnie nowości Subskrybuj kanały RSS

Najbezpieczniejszy samochód świata - Nissan Qashqai

2007-05-25 00:00:00 | Grzegorz Skarbek

Kto produkuje najbezpieczniejszy samochód na świecie? Stwierdzicie, że pewnie Volvo albo Renault. Nikt nie podejrzewa, że to właśnie Nissan ma taki samochód - jest nim Qashqai, który w ostatnich testach EuroNCAP zdobył najwyższą notę za ochronę pasażerów.

Wynik naprawdę godny wielkiej pochwały, gdyż w całej historii testów zderzeniowych EuroNCAP jeszcze żaden samochód nie zdobył tak wysokiej noty. Pięć gwiazdek dla Nissana Qashqai'a to oczywiście norma (choć swoją drogą specjaliści od crash-testów powinni już pomyśleć o wprowadzeniu szóstej gwiazdki.), jednak najważniejsze są punkty. A tych kompaktowy crossover zdobył 36,83 na 37 możliwych (w zaokrągleniu 37/37), co jest najlepszym wynikiem od ponad 10 lat w EuroNCAP. Za zderzenie czołowe Qashqai otrzymał 16 punktów, tyle samo za zderzenie boczne, 3 punkty za przypomnienie o niezapięciu pasów oraz 2 punkty za uderzenie bokiem w słup. EuroNCAP wykryło, że jedyną częścią ciała, która może być nieco bardziej zagrożona jest klatka piersiowa kierowcy. Najbardziej podatne kolana i dolne części nóg są jednak jak najbardziej bezpieczne, a to dzięki świetnie działającym napinaczom pasów bezpieczeństwa.

Qashqai otrzymał również bardzo wysoką notę za bezpieczeństwo dzieci. Cztery gwiazdki na pięć możliwych i 40 zdobytych punktów informują, że w razie wypadku nasza pociecha również będzie bezpieczna. Organizacja proponuje jednak poprawienie sygnalizacji włączonej poduszki pasażera (przy wyłączonej można przewozić dziecko w foteliku z przodu) oraz informacji o mocowaniach fotelików ISOFIX.

Za zderzenie z pieszym "miastoodporny" Nissan dostał 2 gwiazdki na cztery możliwe. To jednak kategoria, w której duża część samochodów zdobywa raczej niskie noty. Jeśli zderzak (otrzymał maksymalną notę) i środkowa część maski okażą się w miarę bezpieczne dla ewentualnego człowieka którego potrącimy, tak przednia część pokrywy jest dla niego bardzo niebezpieczna. Istnieje również duże ryzyko uderzenia głową o szybę czołową. W tej kategorii Qashqai otrzymał w sumie 18 punktów.

Komentarze w temacie pt. Nissan Qashqai na naszym forum.

Zobacz powiązane newsy:

Nissan Qashqai - Między kompaktem, a SUV-em
Nissan Qashqai - Między kompaktem, a SUV-em
Qashqai dla jankesów - Nissan Rogue
Qashqai dla jankesów - Nissan Rogue
Kompaktowy crossover - Nissan Qashqai
Kompaktowy crossover - Nissan Qashqai


Testy aut:

Pogromca miasta
Nissan Qashqai 1.5 dCi Tekna

Trafia w gusta
Nissan Qashqai+2 2.0 Tekna

Kliknij, aby powiększyć

Nissan Qashqai: ***** (37/37 pkt. EuroNCAP)

Subskrybuj kanały RSS | newsletter | linki | mapa strony | reklama | prawa autorskie | współpraca | regulamin serwisu | historia | info

Copyright © 2000-2014 Krzysztof Cieślak. Wszelkie prawa zastrzeżone.