Dakar 2015 - Dzień piąty

Piąty etap rajdu Dakar prowadził z Copiapo do Antofagasta. Był to zupełnie dobry dzień dla polskich zawodników, którzy poprawili lub utrzymali wysokie miejsca.

Wczorajszy etap zakończył się po raz kolejnym spektakularnym zwycięstwem Rafała Sonika. Zdeklasował on bowiem swoich rywali i zyskał cenne minuty przewagi. W klasyfikacji generalnej nie tylko zajmuje pierwszą pozycję, ale także posiada blisko 25 minut zapasu do głównego ze swoich rywali, Ignacio Casale. Quad naszego mistrza wymagał jednak sporo napraw po tym etapie, więc jego zespół z pewnością nie mógł narzekać na nudę ostatniej nocy.

Krzysztof Hołowczyc również jechał bardzo dobrze na piątym odcinku rajdu Dakar. Zajął bowiem wczoraj miejsce 7., dzięki czemu w klasyfikacji generalnej wspiął się na dawniej zajmowane miejsce 4. Hołek traci obecnie 49 minut do lidera stawki. Piotr Beaupre natomiast zajął wczoraj 36. miejsce, co w ogólnym rozrachunku zagwarantowało mu miejsce 31. Niestety z problemami technicznymi na tym etapie zmagał się Marek Dąbrowski, którego Toyota uległa uszkodzeniu. To zaś spowodowało utratę cennych minut i zakończenie etapu ostatecznie na 71. pozycji.

Dwóch naszych motocyklistów jedzie natomiast stosunkowo równo w każdym etapie i utrzymują swoje pozycje w klasyfikacji generalnej. Jakub Przygoński zajmuje bowiem obecnie 24. miejsce, a Jakub Piątek 41.

W klasyfikacji ciężarówek również pojawiły się problemy. Polski zespół zmuszony był dodatkowo walczyć z grypą młodszego z kierowców, co z pewnością utrudniało zadanie. Ostatecznie zespół dojechał wczoraj na miejscu 25., co pozwoliło utrzymać im miejsce 22 w generalce.

Szósty etap prowadzić będzie z Antofagasty do Iquique, gdzie zaplanowany został dzień odpoczynku dla kierowców quadów oraz motocyklistów.